KategorieAktualnościMecz

LZS Żabno – KS Kopcie 2:3 : : : Mecz 7 kolejki „A” Klasy 2021/2022

Tym razem w ramach 7 kolejki aktualnych rozgrywek wybraliśmy się do Żabna aby zmierzyć się z miejscowym LZSem. Pecha miał ten kto w ciemno obstawiał wysokie zwycięstwo naszego zespołu, ponieważ odległość obu zespołów w tabeli wcale nie odzwierciedlała tego jak ciężki był to mecz dla drużyny z Kopci.

Gospodarze z animuszem weszli w spotkanie, czego efektem była akcja w 12 minucie meczu i rzut karny po którym Żabno obięło prowadzenie 1:0. Mieliśmy kilka sytuacji strzeleckich, ale na swoją bramkę musieliśmy czekać do 25 minuty. Wrzutka Mariusza Nowaka z prawej strony wylądowała na głowie Jakuba Nidentala, lecz nasz napastnik nie był w stanie czysto przymierzyć w kierunku bramki. Piłka znalazła się pod nogami obrońcy LZSu, który niefortunnym wybiciem skierował ją prosto w kierunku Kamila Płazy. Strzał z bliska i Kopcie wyrównują.

Tuż przed gwizdkiem kończącym zmagania pierwszej połowy meczu Damian Dziuba dośrodkowuje z lewej strony w pole karne, a jego adresatem jest Mariusz Nowak. Piłkę jednak trąci piłkarz gospodarzy prosto do Jakuba Nidentala. Umiejętne zastawienie się umożliwiło naszemu zawodnikowi uzyskanie cennych ułamków sekundy i dostrzeżenie na szesnastce niepilnowanego Bartka Kopcia. Precyzyjny, techniczny strzał po słupku naszej „szóstki” i schodzimy na przerwę przy jednobramkowym prowadzeniu.

LZS Żabno – KS Kopcie 1:2

W drugiej połowie oba zespoły miały kilka dogodnych szans na zmianę rezultatu, w szczególności ekipa LZSu popisała się kilkoma bardzo groźnymi strzałami. Jedną z takich okazji wykorzystał zawodnik Żabna dokładnie kwadrans po rozpoczęciu drugiej połowy. Efektowny strzał na bramkę naszego bramkarza kończy się golem i remisem 2:2.

Jak to często bywa wykonaniu naszej drużyny, do końca trzymali nas w napięciu. Kiedy wydawało się że potyczka skończy się podziałem punktów, w doliczonym czasie gry po asyscie Mariusza Nowaka z rzutu wolnego , piłka szybująca przez długość ok. 30 metrów ląduje na głowie Kamila Wilka. Precyzyjny header… GOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Zwyciężamy 2:3!!! Zdobywamy kolejne cenne 3 punkty i wypatrujemy kolejnego rywala którym będzie Wspólnota Serbinów.