KategorieAktualnościGaleria

Z powrotem na szczycie tabeli. Tarnowska Wola pokonana.

KS Kopcie – LZS Tarnowska Wola 3:2

Dzień 30 Sierpnia. Gorące niedzielne popołudnie. Na płycie boiska spotykają się dwie czołowe drużyny obecnego sezonu. Po zeszłotygodniowym niepowodzeniu w Knapach nasz zespół chciał postawić mocny stempel i udowodnić iż w tym sezonie to drużyna z Kopci będzie liczyła się w walce o awans. Aby tak się stało, nie mogli pozwolić sobie na utratę punktów na własnym terenie. I właśnie z takim nastawieniem wyszli na murawę…

Pierwsza połowa obfitowała w wiele okazji strzeleckich. W naszych szeregach wyróżniał się w szczególności Jakub Pasek, którego sprinty siały popłoch w szeregach defensywy przeciwnika. W dobrej dyspozycji nadal pozostaje Patryk Deptuch, który co mecz wnosi wiele energii i stwarza zagrożenie pod bramką oponenta. W 25 minucie Damian Dziuba otworzył worek z bramkami. Wykorzystał zbyt krótkie zagranie przeciwnika i pewnym strzałem sprzed linii pola bramkowego pokonał golkipera przyjezdnych. Chwilę później sprytnym rozwiązaniem rzutu rożnego popisali się Daniel Tęcza i Patryk Deptuch, ale piłka po strzale tego drugiego była o krok od „spotkania z siateczką”.

Początek drugiej połowy zwiastował dalszą ofensywę Kopci. W 63 minucie Patryk Deptuch pięknie nawija obrońcę rywala, schodzi do środka boiska i swoim podaniem odnajduje Krystiana Rębisza. Strzał naszego gracza zostaje jednak zablokowany, ale w pobliżu piłkę przechwytuje Jakub Pasek, kładzie bramkarza na trawę, zwód, pyk, szelest siatki – bramka 🙂 Kopcie prowadzą juz dwiema bramkami 🙂 W tamtym momencie wydawało się że 3 punkty zostaną u Nas, ale futbol uczy pokory nawet tych najlepszych. Drużyna z Tarnowskiej Woli w przeciągu kilku minut zdołała wyrównać wynik spotkania. Kibice od razu przypomnieli sobie niedawne spotkanie z Cyganami, kiedy do końca meczu drżeli o pozytywny rezultat potyczki. Tym razem chłopaki nie czekali na ostatnią chwilę i w 81 minucie Krystian Rębisz wykorzystuje niepewną interwencję golkipera i zdobywa trzecią bramkę która daje nam upragnione zwycięstwo.

Kolejny mecz w Niedzielę, 6 Września o godzinie 13:00 z Płomieniem w Chmielowie. Wesprzyjcie Nas na wyjeździe 🙂